Sądu nie interesował fakt ustalenia opieki naprzemiennej nad dzieckiem i obciążył jednego z rodziców alimentami na rzecz dziecka. Co do tego doprowadziło?
Dodano: 01 września 2022Zajście przez kobietę w ciążę pociąga za sobą konieczność poniesienia nowych - dodatkowych wydatków. Czy matka ma jakieś narzędzia umożliwiające jej uzyskanie od ojca dziecka przynajmniej częściowego zwrotu tych kosztów?
Dodano: 23 sierpnia 2022"Skoro się rozstajemy to nie masz już żadnych praw do dziecka" - czy faktycznie tak jest? Były czasy, nawet tak nieodległe, w których w sprawach rozwodowych sądy z automatu ograniczały władze rodzicielską jednego z małżonków. Jak jest obecnie?
Dodano: 09 sierpnia 2022Prace budowlane to często jedne z najpoważniejszych i najdroższych przedsięwzięć. Biorąc pod uwagę ich wagę oraz wartość nic dziwnego, że ich terminowe i prawidłowe wykonanie nabiera wyjątkowego znaczenia. Każdy dzień zwłoki może bowiem kosztować inwestora bardzo wiele. Umowy o roboty budowlane często obwarowane są przeróżnymi klauzulami przewidującymi kary umowne, które mają zminimalizować ryzyko potencjalnych strat. Często jednak zdarza się, że abstrakcyjna możliwość uzyskania danego świadczenia po nieprawidłowym wykonaniu umowy przez wykonawcę jest dla inwestora niewystarczająca. Oczywistym jest przecież, iż rozpoczynając daną inwestycję kluczowym i nadrzędnym celem jest jej ukończenie.
Dodano: 09 sierpnia 2022Obowiązki finansowe małżonków wobec siebie.
Dodano: 09 sierpnia 2022Chcesz zabrać dzieci na wakacje zagraniczne a matka złośliwie nie wyraża na to zgody? Mamy dla Ciebie rozwiązanie tej stresującej sytuacji.
Dodano: 01 czerwca 2022Wspaniałe informacje dla rodziców którzy nie zdążyli wykorzystać bonu turystycznego
Dodano: 19 stycznia 2022Fakt, że nie masz pieniędzy na pełnomocnika z wyboru nie oznacza że musisz przegrać sprawę. Nie oznacza także, że musisz walczyć o swoją rację sam. Abstrahując od tego, że w rzeczywistości usługi prawne nie są wcale tak drogie jak głoszą legendy, możesz ubiegać się o przyznanie pełnomocnika z urzędu
Dodano: 15 stycznia 2022Czy rzeczywiście jest tak, że przed sądem prawda obroni się sama, czy może trzeba jej pomóc. Jaki jest skutek biernej postawy strony w toku postępowania sądowego? A co ze słynnymi asami w rękawie?
Dodano: 14 stycznia 2022Zawarcie małżeństwa to poważny krok, który ma swoje konsekwencje na wielu płaszczyznach. Oprócz symbolicznego aktu wyznania sobie dozgonnej miłości i chęci wspólnego podążania przez życie wywołuje on również określone skutki prawne. Jednym z najpoważniejszych następstw zawarcia związku małżeńskiego jest powstanie, co do zasady, ustroju wspólności majątkowej. Z punktu widzenia prawa małżonkowie stają się jednością, zgodnie z utrwalonym wzorcem winni wspólnie pracować w celu powiększania swojego majątku, wspierać się i dzielić owocami swojej pracy. Co jednak w sytuacji, gdy jeden z małżonków posiada pokaźny majątek odrębny w postaci np. mieszkania. Czy po ślubie staje się ono automatycznie własnością obojga małżonków w myśl zasady „co moje to twoje”? Czy może ustawodawca przewidział jakąś konstrukcję umożliwiającą małżonkowi- właścicielowi mieszkania dochodzenia należności tytułem korzystania z mieszkania przez drugiego małżonka? Jak zatem prawo reguluje takie sytuacje?
Dodano: 10 stycznia 2022