Rozważając kwestię złożenia wniosku o upadłość konsumencką warto mieć na uwadze, że ponad 90% wniosków podlega oddaleniu albo z przyczyn braków formalnych albo ze względu na brak przesłanek do orzeczenia upadłości. Decydując się zatem na taki krok, w pierwszej kolejności należy rozważyć [..]
Dodano: 08 lipca 2015Wniosek powinien zawierać wniosek [..]
Dodano: 07 lipca 2015Dużo mówi się ostatnio o zmianach dotyczących dziedziczenia długów spadkowych. W związku z tym, że są to często informacje niekompletne, przedstawiam jak sprawa długów spadkowych wygląda dzisiaj i jak będzie wyglądała po nowelizacji.
Dodano: 12 lutego 2015Osobie przebywającej na urlopie wychowawczym przysługuje zasiłek z tytułu opieki nad dzieckiem przez okres 24 miesięcy, w przypadku większej liczby dzieci - przez okres 36 miesięcy, a gdy dziecko jest niepełnosprawne lub ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – przez 72 miesiące.
Dodano: 09 lutego 2015Na początku tygodnia sprzedawcy on-line padli ofiarą pewnego Stowarzyszenia straszącego ich pozwami, które w ten "niewinny" sposób postanowiło zachęcić ich do nabycia regulaminu sprzedaży internetowej w konkretnych serwisach. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się wiarygodne, jednak wprawne [..]
Dodano: 29 stycznia 2015W dniu 25 grudnia 2014 roku weszły w życie nowe przepisy regulujące prawa konsumentów zawierających umowy poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość. Wśród nich, można znaleźć m.in. zmiany dotychczasowych uregulowań w zakresie odstąpienia od umowy.
Dodano: 25 stycznia 2015Zapewnienie przez pracodawcę pracownikowi - kierowcy samochodu ciężarowego odpoczynku nocnego w kabinie samochodu ciężarowego podczas wykonywania przewozów w transporcie międzynarodowym nie stanowi zapewnienia mu bezpłatnego noclegu w rozumieniu.
Dodano: 23 stycznia 2015Często w swojej praktyce zawodowej spotykam się z klientami zainteresowanymi uregulowaniem prawa własności nieruchomości w drodze zasiedzenia.
Dodano: 20 stycznia 2015Do pierwszej grupy spadkowej należą dzieci i małżonek spadkodawcy. Gdyby jedno z dzieci spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku (śmierć spadkodawcy), udział spadkowy, który by mu przypadał, otrzymają jego dzieci (wnuki spadkodawcy).
Dodano: 15 stycznia 2015Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, prawo do zachowku przysługuje zstępnym spadkodawcy (a więc jego dzieciom, wnukom, prawnukom itd.), małżonkowi i rodzicom spadkodawcy. Ustawodawca zabezpieczył w ten sposób osoby najbliższe na wypadek, gdyby spadkodawca jeszcze za życia [..]
Dodano: 14 stycznia 2015