Unieważnienie testamentu z powodu braku świadomości testatora nie przesądza o niegodności dziedziczenia.
Dodano: 03 września 2024Czujesz się pokrzywdzony perspektywą podzielenia się spadkiem po rodzicu nad którym sprawowałeś wyłączną opiekę? Ten artykuł jest dla Ciebie!
Dodano: 05 lipca 2023Nie odrzuciłeś spadku w terminie a nie chcesz odpowiadać za długi spadkowe?
Dodano: 26 kwietnia 2023Zostałeś powołany do spadku, ale obawiasz się długów? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób możesz ograniczyć swoją odpowiedzialność za długi spadkodawcy.
Dodano: 29 marca 2023Chcesz zabezpieczyć swój majątek na przyszłość? Obawiasz się, że może wpaść w ręce bliskiej osoby, która przez lata nie utrzymywała z Tobą kontaktu? Z poniższego artykułu dowiesz się co możesz zrobić, aby temu zapobiec.
Dodano: 28 listopada 2022Co do zasady niechciany spadek można odrzucić w każdej sytuacji w terminie 6 miesięcy od dowiedzenia się o tym, że jest się spadkobiercą. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie przez sądem lub przed notariuszem.
Dodano: 02 październka 2018Często w swojej praktyce zawodowej reprezentuję klientów w sprawach o zachowek. Wielokrotnie pytano mnie, jak obliczyć wysokość należnego zachowku. Poniżej prezentuję orzeczenie, które powinno rozwiać co najmniej niektóre wątpliwości.
Dodano: 20 stycznia 2018W czasach błyskawicznie udzielanych pożyczek i szybkiego zadłużania się społeczeństwa, od czasu od czasu każdy z nas zadaje sobie pytanie: „Czy aby na pewno nie będę spłacać po kimś długów?”. Zawsze się może przecież zdarzyć tak, że zostaliśmy powołani do dziedziczenia po ciotce, która zawsze [..]
Dodano: 20 październka 2017Dużo mówi się ostatnio o zmianach dotyczących dziedziczenia długów spadkowych. W związku z tym, że są to często informacje niekompletne, przedstawiam jak sprawa długów spadkowych wygląda dzisiaj i jak będzie wyglądała po nowelizacji.
Dodano: 12 lutego 2015Do pierwszej grupy spadkowej należą dzieci i małżonek spadkodawcy. Gdyby jedno z dzieci spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku (śmierć spadkodawcy), udział spadkowy, który by mu przypadał, otrzymają jego dzieci (wnuki spadkodawcy).
Dodano: 15 stycznia 2015