Zawód adwokata i radcy prawnego od podszewki.
Dodano: 25 kwietnia 2023Inwestowałeś w majątek odrębny byłego małżonka? Dowiedz się czy możesz odzyskać pieniądze.
Dodano: 13 październka 2022Każdy rodzic z całą pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, iż wychowanie dziecka i sprawowanie bieżącej opieki nad nim bywa „ciężkim kawałkiem chleba”. Niezależnie od skali podjętych działań, długich rozmów z pociechą, prób kontrolowania jej poczynań, w praktyce niemożliwym jest całkowite uchronienie się od nieprzewidzianych zdarzeń, wypadków i innego rodzaju nieprzyjemnych incydentów.
Dodano: 19 września 2022Fakt, że nie masz pieniędzy na pełnomocnika z wyboru nie oznacza że musisz przegrać sprawę. Nie oznacza także, że musisz walczyć o swoją rację sam. Abstrahując od tego, że w rzeczywistości usługi prawne nie są wcale tak drogie jak głoszą legendy, możesz ubiegać się o przyznanie pełnomocnika z urzędu
Dodano: 15 stycznia 2022Rozróżnienie pojęć „radca prawny”, „adwokat” oraz „prawnik” osobom związanym na co dzień z prawem nie sprawia żadnej trudności. Trzeba jednak pamiętać, iż nadal wiele osób stosuje je w błędnym przeświadczeniu, iż są one synonimami co jest nieprawdą. Szukając pomocy prawnej należy pamiętać, że największe bezpieczeństwo gwarantuje wybór osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia. Jest to istotne biorąc pod uwagę chociażby fakt, iż w praktyce często niepozorne konflikty przeradzają się w skomplikowane batalie sądowe, gdzie niezbędne okazują się lata praktyki i przede wszystkim uprawnienie do reprezentowania przed sądem.
Dodano: 01 lutego 2021Konsument jest osobą, którą ustawodawca uznaje za stronę słabszą stosunku prawnego z przedsiębiorcą. W związku z tym przepisy prawa zostały skonstruowane w taki sposób, aby ochronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców. Jednym z głównych i najbardziej rozpoznawalnych uprawnień konsumenta jest prawo odstąpienia od umowy. Niestety w praktyce często można zauważyć, iż ze względu na podobieństwo kilku instytucji prawnych oraz ich skutków prawo do odstąpienia od umowy w dalszym ciągu nie jest w 100 % prawidłowo interpretowane. W praktyce najwięcej problemów związanych z tzw. “prawem do namysłu“ dotyczy ustalenie przez konsumenta w jakich okolicznościach przysługuje mu ów uprawnienie.
Dodano: 17 września 2020Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zmusiła władze wszystkich państw na świecie do natychmiastowej reakcji. W związku z jej nieprzewidywalnością oraz całkowitym zaskoczeniem jakie wywołało jej pojawienie się, zrodziła się konieczność wprowadzenia doraźnych środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Na chwilę obecną nie sposób ocenić które z nich okazały się pomocne a które były kompletnie bezcelowe, jednakże ich mnogość i dynamika zmian spowodowały, że w życiu każdego obywatela pojawił się problem i pytanie „co w takim razie nadal jest zakazane a co dozwolone ?”
Dodano: 22 kwietnia 2020W obecnej sytuacji wielu przedsiębiorców wychodząc naprzeciw panującym warunkom w czasie epidemii koronawirusa decyduje się na ograniczenie działalności swoich firm. Oczywiście nie chodzi o samą okoliczność świadczenia usług, a jedynie miejsca i formy wykonywania pracy przez pracowników. W sytuacji, gdy u danego pracodawcy jest taka sposobność wielu przedsiębiorców stwarza możliwość i warunki do wykonywania pracy przez pracowników z domowego zacisza. Praca zdalna wydaje się być o tyle rozsądnym rozwiązaniem, że pracodawca nie naraża zarówno zdrowia i życia swojego i swojej rodziny, jak również pracowników i ich bliskich, a także kontrahentów, klientów, z którymi na co dzień (w normalnych warunkach) odbywają się spotkania biznesowe. W tych szczególnych okolicznościach konieczne jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich, a tym samym bezpośredniego kontaktu w linii pracodawca – pracownik.
Dodano: 07 kwietnia 2020W dobie zbliżającego się kryzysu, z którym na przestrzeni ostatnich tygodni przedsiębiorcy próbują się zmierzyć, sytuacja na rynku pracy nieuchronnie zbliża się do dramatycznej. Co więcej – obecnie brak jest widoków na poprawę tejże sytuacji, a nawet należy spodziewać się, że ulegnie ona jeszcze drastycznemu pogorszeniu. Należy podkreślić, iż nadchodzący kryzys uderzy we wszystkie kategorie podmiotów, zarówno w pracowników jak i pracodawców. Możliwość znalezienia w obecnej chwili jakiegokolwiek zatrudnienia, czy to stałego zawartego na podstawie umowy o pracę, czy „dorywczego” w oparciu choćby o umowę zlecenia jest praktycznie niemożliwe. Sytuacja ta wynika z faktu, że zarówno potencjalni pracownicy w obawie o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych boją się w ogóle poszukiwać zatrudnienia, a pracodawcy popadają w coraz to większe problemy finansowe, które niejednokrotnie zmuszają przedsiębiorców do „cięcia kosztów” i likwidacji stanowisk pracy. Niestety miejsc na rynku pracy dla potencjalnych pracowników w każdej branży nie przybywa, a co więcej likwidacja stanowisk pracy stanowi problem coraz to większej liczby przedsiębiorstw. Mało optymistyczne są również prognozy ekspertów, którzy wskazują, że w niedługim czasie odsetek bezrobocia w Polsce ponownie osiągnie liczbę dwucyfrową.
Dodano: 05 kwietnia 2020Niestety kryzys gospodarczy postępuje bardzo dynamicznie. W czasie epidemii właściwie z dnia na dzień słyszymy o coraz to większej liczbie zwalnianych pracowników oraz pogłębiających się problemach finansowych/ekonomicznych przedsiębiorców. Bezspornie należy stwierdzić, iż obecne warunki gospodarcze mają niebagatelny wpływ na rynek pracy. W niewygodnym położeniu znajdują się zarówno pracownicy, którzy obawiają się ewentualnego rozwiązania umowy o pracę, jak również przedsiębiorcy/pracodawcy, którzy z każdym dniem liczą coraz to większe straty i zmuszeni są szukać rozwiązań dla swoich firm w tym trudnym czasie. Wskazane problemy dotyczą zarówno małych jak i dużych przedsiębiorców. W odniesieniu do dużych przedsiębiorstw zdarza się, że pracodawcy zmuszeni są do dokonania zwolnień grupowych.
Dodano: 05 kwietnia 2020