Inne

Wniosek o pełnomocnika z urzędu

Wniosek o pełnomocnika z urzędu

Sąd Okręgowy oddalił postanowieniem wniosek strony o ustanowienie adwokata z urzędu wskazując, że wnioskodawca jest osobą samodzielną, a sprawa o dodatek pielęgnacyjny nie należy do skomplikowanych.

Wnioskodawca wniósł zażalenie na powyższe postanowienie - domagał się jego zmiany i przyznania pełnomocnika z urzędu. Podniósł, iż ze względu na słaby wzrok, niesprawność ręki i trudności z wymową, trudno mu występować przed sądem, a także należycie bronić swoich interesów.

Sąd Apelacyjny rozpoznający sprawę, przyznał raję skarżącemu i uznał, iż w przypadku, gdy strona np. ze względu na chorobę, nie jest w stanie samodzielnie prowadzić sprawy,  w szczególności stawiać się na kolejne terminy rozpraw i podejmować prawidłowo czynności procesowych, zachodzi potrzeba ustanowienia pełnomocnika z urzędu.

Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie z dnia 30 września 2015 r., sygn.. akt: III AUz 91/15.

Do dnia 15 lutego 2018 roku służymy nieodpłatną pomocą przy sporządzaniu wniosków o ustanowienie pełnomocnika z urzędu i zwolnienie z kosztów sądowych. W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt z Kancelarią pod nr tel. 883-768-968. Więcej informacji: Darmowa pomoc w sporządzaniu wniosków o wyznaczenie pełnomocnika z urzędu i zwolnienie z kosztów sądowych.

Obszar działania: Zawiercie, Myszków, Żarki, Janów,, Lelów, Koniecpol, Szczekociny, Dąbrowa Górnicza, Olkusz, Częstochowa, Katowice, Sosnowiec, Będzin, Mikołów, Kielce, Włoszczowa, Warszawa, Wrocław, Opole.

Obszar działania: Niegowa, Koniecpol, Szczekociny, Włodowice, Siewierz, Ogrodzieniec, Olkusz, Katowice, Częstochowa, Poręba, Poraj, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Zawiercie, Myszków, Żarki, LelówDodano: 15 stycznia 2018 Wyświetleń: 3004 Radca prawny Arleta Dub-Brych
Wstecz

Kancelaria Radcy Prawnego
Arleta Dub-Brych w Zawierciu

ul. Reymonta 2/3
42-400 Zawiercie

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7-15
Wtorek: 7-20
Środa: 7-15
Czwartek: 7-20
Piątek: 7-15

Soboty oraz inne godziny - tylko po wcześniejszym
telefonicznym uzgodnieniu spotkania.

Kancelaria Radcy Prawnego
Arleta Dub-Brych w Lelowie

ul. Brzozowa 28
42-235 Lelów

Godziny otwarcia - Klienci przyjmowani są tylko po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu spotkania.

 

tel. kom. 883 768 968

e-mail: biuro@legeartis-kancelaria.pl

Z uwagi na częste wyjazdy do Sądu proszę o wcześniejsze
ustalenie terminu spotkania pod wskazanym numerem telefonu
lub za pomocą adresu poczty elektronicznej.

 

Top