Statystycznie sądy rodzinne rozpoznają najwięcej spraw o alimenty. Pomimo, że są to najczęściej inicjowane postępowania, do sądów wciąż wpływają pozwy z podstawowymi brakami formalnymi. Dowiedz się jak przygotować się do sprawy o ustalenie alimentów albo ich podwyższenie.
Dodano: 10 czerwca 2024Czy wiesz kiedy możesz żądać alimentów od dziadków?
Dodano: 21 listopada 2023Klienci często pytają mnie, jaka jest wysokość minimalnych alimentów. Teoretycznie można stwierdzić, że skoro wszystkie dzieci potrzebują dachu nad głową, jedzenia, ubrania i obuwia to bardzo łatwo można obliczyć, jakie minimalne alimenty są potrzebne na utrzymanie dziecka. Czy rzeczywiście tak jest?
Dodano: 08 listopada 2023Rodzic Twojego dziecka pozostawił Was bez żadnego wsparcia? Nie interesuje go czy będziecie mieli środki na życie? Myślisz, że Twoja sytuacja jest dramatyczna i bez wyjścia? Głowa do góry. Poddanie się jest najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić. W niniejszym tekście wyjaśnię Ci jakie działania podjąć, aby uzyskać środki na utrzymanie dziecka.
Dodano: 27 września 2022Podwyższenie alimentów z uwagi na inflację.
Dodano: 21 września 2022Jak wiek dziecka wpływa na wysokość alimentów
Dodano: 21 września 2022Sądu nie interesował fakt ustalenia opieki naprzemiennej nad dzieckiem i obciążył jednego z rodziców alimentami na rzecz dziecka. Co do tego doprowadziło?
Dodano: 01 września 2022Zajście przez kobietę w ciążę pociąga za sobą konieczność poniesienia nowych - dodatkowych wydatków. Czy matka ma jakieś narzędzia umożliwiające jej uzyskanie od ojca dziecka przynajmniej częściowego zwrotu tych kosztów?
Dodano: 23 sierpnia 2022Obowiązki finansowe małżonków wobec siebie.
Dodano: 09 sierpnia 2022Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nazwa przewidziana dla świadczenia, które pojawiło się wraz z początkiem nowego roku. W istocie jest to jedno z rozwiązań zaproponowanych w ramach szeroko komentowanego Polskiego Ładu. Zgodnie z założeniem ustawodawcy podstawowym celem, dla którego omawiana zmiana została wprowadzona ma być ułatwienie młodym rodzicom powrotu do zatrudnienia. Oczywiście ustawodawca nie przewiduje mechanizmu kontroli wydatkowania środków, jednakże zgodnie z pewnym wzorcowym założeniem można zakładać, iż środki uzyskiwane w ramach programu mają służyć chociażby sfinansowaniu potrzeb dziecka wynikających z konieczności zapewnienia mu opieki czy zapisu do żłobka w sytuacji, gdy rodzic podejmie decyzję o powrocie do pracy lub jej rozpoczęciu. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przeznaczony jest bowiem dla rodziców wychowujących drugie i kolejne dziecko w wieku pomiędzy 12 a 35 miesiącem życia. Jak dokładnie skonstruowany jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy? Komu przysługuje i w jakiej kwocie świadczenie można uzyskać? O tym poniżej.
Dodano: 03 stycznia 2022